< sekcia Regióny

Predseda Prešovského kraja Milan Majerský navštívil svoju alma mater

Milan Majerský, archívna snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Na stretnutí rektor univerzity informoval predsedu PSK o štruktúre štúdia, o jej zameraní, činnostiach, ale aj o celkovom počte študentov a súčasnom postavení univerzity.

Prešov 5. decembra (TASR) – Prešovskú univerzitu (PU) v Prešove v utorok navštívil nový predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský, ktorého prijal rektor PU Peter Kónya. Majerský tak vstúpil na pôdu svojej alma mater. Na stretnutí rektor univerzity informoval predsedu PSK o štruktúre štúdia na PU, o jej zameraní, činnostiach, ale aj o celkovom počte študentov a súčasnom postavení univerzity. Kónya vyzdvihol, že univerzita počas svojej dvadsaťročnej existencie dokazuje, že je stabilnou súčasťou a pilierom vzdelávania na východnom Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa PU Anna Polačková.

"Som rád, že ste si našli čas a krátko po nástupe do úradu ste navštívili práve našu univerzitu," privítal Majerského na pôde univerzity rektor Kónya. Uviedol, že spoločne diskutovali o vzájomnej spolupráci PSK a univerzity, ako aj o nových prienikoch, ktoré by túto spoluprácu mohli ešte zintenzívniť.

"Prešovský samosprávny kraj ponúka pomocnú ruku Prešovskej univerzite. Som rád, že kraj ožíva a prosperuje aj vďaka študentom, ktorí na nej študujú," povedal na stretnutí predseda PSK. Podľa jeho slov by bolo ideálne, aby študenti po skončení štúdia ostali pracovať a žiť v Prešovskom kraj. Majerský je absolventom PU, učiteľské štúdiá na nej ukončil v roku 1997.

V rámci diskusie sa obaja partneri dotkli pripravovanej rekonštrukcie Univerzitného viacúčelového športového areálu PU na Ulici 17. novembra, ktorá má byť financovaná na základe združenej investície PU a PSK. Hlavným zámerom projektu je zlepšenie aktívneho štýlu života vo všetkých vekových kategóriách populácie Prešovského kraja a východoslovenského regiónu. Vybudovaná infraštruktúra má slúžiť širokej verejnosti regiónu na vytvorenie pozitívneho vzťahu k rôznym pohybovým aktivitám a vytvoriť predpoklad pre socio-ekonomickú udržateľnosť a rozvoj regiónu.

Rektor univerzity pozval predsedu PSK na stredajší Adventný koncert (6. december), jedno zo sprievodných podujatí venovaných oslavám 20. výročiu založenia univerzity, ktoré v týchto dňoch vrcholia na PU.