< sekcia Regióny

Prešovskú budovu úradu zrekonštruovali za viac ako 1,2 mil.eur

Na snímke prázdne Hlavné námestie v Prešove, 10. apríla 2020, archívne foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

V rámci rekonštrukcie bola zateplená celá budova, vymenená stará strecha, pribudli nové okná, dvere a klampiarske prvky.

Prešov 23. decembra (TASR) – Zníženie energetickej náročnosti objektu je cieľom rekonštrukcie budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici, ktorú v týchto dňoch ukončilo mesto Prešov. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

"Teší ma, že sa nám podarilo budovu obnoviť s finančnou podporou Európskej únie, ktorá pokrýva až 95 percent nákladov. Vďaka rekonštrukcii ušetríme značné množstvo energie a prispejeme tak k zníženiu negatívnych dopadov na životné prostredie," uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

V rámci rekonštrukcie bola zateplená celá budova, vymenená stará strecha, pribudli nové okná, dvere a klampiarske prvky. Zároveň boli vymenené aj svietidlá a zmodernizovaná sústava vykurovania. Obnova zahŕňala aj modernizáciu systémov chladenia a osadenie rekuperačnej jednotky.

Stavebné práce na objekte zrealizovala firma DAG Slovakia, a.s. Prešov. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú viac ako 1,2 milióna eur s DPH. Z toho výška nenávratného finančného príspevku v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia je viac ako 1,1 milióna eur. Mesto sa na rekonštrukcii podieľa sumou viac ako 60.000 eur.