< sekcia Regióny

TRAGÉDIA: Pri prácach v pivnici zasypalo muža, zomrel v nemocnici

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ťažko zranenému na mieste pomáhali leteckí záchranári.

Bara 8. októbra (TASR) - Pri prácach na novej pivnici vinárstva v obci Bara v okrese Trebišov v utorok zasypalo 50-ročného muža. Po vyslobodení spod zeminy ho vo vážnom stave záchranársky vrtuľník previezol do košickej nemocnice, kde podľahol svojim zraneniam. Informovala o tom polícia.

Nehoda sa stala okolo 8.00 h v areáli miestnej spoločnosti. "Za doposiaľ presne nezistených okolností došlo k samovoľnému zosuvu zeminy pri obkladaní stien chodieb vápencovým kamenivom, ktorá privalila muža. S vážnymi zraneniami ho previezol záchranársky vrtuľník do košickej nemocnice, kde okolo 13.00 h, žiaľ, zraneniam podľahol," uviedla pre TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia udalosť dokumentuje ako podozrenie z trestného činu usmrtenia. Na miesto udalosti boli prizvaní aj pracovníci Banského úradu Košice. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Ťažko zranenému na mieste pomáhali leteckí záchranári. "Muž bol pri príchode záchranárov spod zeminy už vyslobodený, u pacienta prebiehala laická kardiopulmonálna resuscitácia. Leteckí záchranári následne pokračovali v rozšírenej resuscitácii, ktorá bola úspešná. Po obnovení základných životných funkcií bol pacient preložený na palubu, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a s tzv. polytraumou letecky transportovaný do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach," informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Vinárstvo Chateau Grand Bari sa nachádza v časti Veľká Bara. K nešťastiu sa vyjadril aj jeho riaditeľ Peter Drotár. "Pri prácach na nových, pre verejnosť nesprístupnených pivničných priestoroch, ktoré realizovala externá firma na základe objednávky pod dohľadom banského dozoru, došlo v objekte vinárstva k nehode," uviedol. Pri tragédii išlo podľa jeho slov o pracovníka externej firmy, ktorá tieto práce vykonávala. "Situáciu vyšetrujú kompetentné orgány," konštatoval Drotár.