< sekcia Regióny

Pri taktickom cvičení budú evakuovať hotel v centre Košíc

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Na základe simulácie požiaru jednej z izieb bude evakuovaný celý hotel, ktorý následne prekontrolujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

Košice 14. apríla (TASR) – V súvislosti s májovými majstrovstvami sveta v hokeji sa v košickom hoteli na Hlavnej ulici 1 bude v pondelok (15. 4.) od 10.30 h konať taktické bezpečnostné cvičenie. Pôjde o riešenie mimoriadnej situácie v spolupráci so všetkými záchrannými zložkami. Na základe simulácie požiaru jednej z izieb bude evakuovaný celý hotel, ktorý následne prekontrolujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

"Cvičenie povedú záchranári tak, akoby išlo o reálny požiar. Neustále sa snažíme zlepšovať bezpečnosť našich hostí, ako aj zamestnancov, preto považujem takéto cvičenie za nevyhnutnú súčasť zlepšovania našich bezpečnostných opatrení. Taktické bezpečnostné cvičenie sa uskutoční aj s prihliadnutím na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v hokeji, keď budú u nás v hoteli ubytované tri hokejové tímy," informoval jeho generálny manažér Jozef Kráľ.