< sekcia Regióny

Po zrážke autobusu a auta je 15-ročné dievča v kritickom stave

Ilustračné foto Foto: www.rts.rs

K príčinám nehody sa policajná hovorkyňa zatiaľ nevyjadrila, keďže je ešte len v štádiu dokumentovania.

Jastrabá 29. júna (TASR) – Vážna dopravná nehoda, pri ktorej došlo k zrážke autobusu s autom, sa stala dnes po 15.00 h v obci Jastrabá v okrese Žiar nad Hronom. Podľa pôvodných informácií sa pri nej malo zraniť 13 osôb. Ako podvečer pre TASR spresnil Boris Chmel, hovorca Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR, z 13 účastníkov nehody, z ktorých desiati boli pasažieri v autobuse a traja v osobnom motorovom vozidle Škoda Felicia, šiestich previezli do nemocníc v Banskej Bystrici, v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Niektorých ľudí záchranári ošetrili na mieste.

Podľa Chmela najvážnejšie zranenia utrpela trojčlenná posádka auta. Najhoršie na tom bolo 15-ročné dievča, ktoré sedelo na mieste spolujazdca. Na miesto nehody privolali vrtuľník Leteckej záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice, ktorý ju v kritickom stave transportoval do banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnice.

"Po pristátí vrtuľníka na ceste, neďaleko miesta nehody, prevzal lekár leteckých záchranárov od posádky rýchlej lekárskej pomoci zranené dievča, ktoré sedelo ako spolujazdec v osobnom aute. Utrpelo poranenie hlavy a malo poruchu vedomia. Posádka vrtuľníka jej poskytla neodkladné ošetrenie, napojila ju na umelú pľúcnu ventiláciu a vo vážnom stave previezla do detskej nemocnice," potvrdila hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Turočeková.

Ako pre TASR uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, k príčinám nehody sa polícia zatiaľ nebude vyjadrovať, je v štádiu vyšetrovania.