Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Regióny

Priechod na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi bude bezbariérový

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Mesto v projekte debarierizácie na chodníkoch pre chodcov a zastávkach MHD plánuje pokračovať. Na tento účel vyčlenilo v rozpočte 5000 eur.

Prievidza 11. mája (TASR) - Priechod pre chodcov na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi bude po novom bezbariérový. S podobnými úpravami chce mesto pokračovať na ďalších priechodoch i zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Práce na úprave priechodu na Ulici M. R. Štefánika zabezpečujú Technické služby mesta Prievidza (TSMPD), dopravné značenie realizujú technológiou studených plastov. "Realizácia vodorovného dopravného značenia v plaste pri bývalom kine Baník je dokončenie debarierizácie tohto priechodu pre chodcov z minulého roka," vysvetlila vedúca oddelenia výstavby mestského úradu Andrea Nikmonová.

Mesto v projekte debarierizácie na chodníkoch pre chodcov a zastávkach MHD plánuje pokračovať. Na tento účel vyčlenilo v rozpočte 5000 eur. "Výber konkrétnych zastávok a chodníkov na bezbariérovú úpravu je momentálne v štádiu prípravy," doplnila Nikmonová.

Práce bude samospráva realizovať v spolupráci s TSMPD.