Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Regióny

Prievidza sa pripravuje na zimnú údržbu, má i rozšírený vozový park

Ilustračná foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Mesto disponuje dvoma strojmi veľkej techniky v podobe sypačov s radlicami, dvoma strojmi na menšie komunikácie a ôsmimi strojmi na údržbu chodníkov.

Prievidza 14. novembra (TASR) - Režim zimnej údržby začne pre mesto Prievidza platiť už 15. novembra. Na tohtoročnú zimnú sezónu je samospráva pripravená nielen dostatočnou zásobou posypového materiálu, ale aj rozšíreným vozovým parkom. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

"K dispozícii máme momentálne 600 ton cestárskej soli a inertný materiál v dvoch frakciách 2/4 na chodníky a 4/8 na cesty, chystáme sa tiež na prezutie cestárskej techniky," uviedol Roman Bartoš z Technických služieb mesta Prievidza.

Mesto disponuje dvoma strojmi veľkej techniky v podobe sypačov s radlicami, dvoma strojmi na menšie komunikácie a ôsmimi strojmi na údržbu chodníkov. "Z personálneho hľadiska je pripravených 18 zamestnancov, ktorí sa budú striedať v stálych službách rozdelených po šiestich pracovníkoch, v prípade potreby budú na dočisťovanie nasadení ešte ďalší pracovníci," priblížila Krajčiová.

Technické služby v prvom kroku zabezpečujú základnú dopravnú obslužnosť, teda prejazd ciest, ktoré využívajú linky mestskej hromadnej dopravy. Nasledujú cesty druhoradého významu, chodníky a námestia. "Aj keď my, pracovníci z technických služieb, nedokážeme odstrániť zimu ako takú, snažíme sa aspoň zmierniť jej dosahy na našich obyvateľov," uzavrel Bartoš.