Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Regióny

Prievidzskú rezidentskú kartu dostanú majitelia elektromobilov zadarmo

Ilustračná snímka Foto: www.epv.sk

Podľa vedúceho právnej kancelárie mesta je to reflexia na ochranu životného prostredia, na nové trendy energetických zdrojov.

Prievidza 2. mája (TASR) - Majiteľom elektromobilov vydá prievidzská radnica rezidentskú kartu, ktorá ich oprávňuje parkovať v centrálnej mestskej parkovacej zóne zadarmo. Vyplýva to z návrhu doplnku číslo 2 Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Prievidza, ktorý schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní uplynulý týždeň (26.4.).

"Je to reflexia na ochranu životného prostredia, na nové trendy energetických zdrojov. Takže ideme podporovať zdravé životné prostredie, zdravé ovzdušie, a preto vychádzame v ústrety aj týmto elektromobilom," zdôvodnil zámer radnice predkladateľ návrhu doplnku, vedúci právnej kancelárie mesta Róbert Pietrik.

Samospráva doplnkom podľa Pietrika tiež reaguje na požiadavky jednotlivých obyvateľov a aplikačné problémy, ktoré sa vyskytli z praxe. V rámci neho poslanci odsúhlasili aj reguláciu parkovacích miest na pešej zóne pri gymnáziu v centre mesta, kde parkovalo množstvo áut.