Quantcast
< sekcia Regióny

Primátor deklaruje, že zatápanie podjazdu na Gagarinovej mesto rieši

Na snímke primátor mesta Bratislava Matúš Vallo v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Mesto podľa jeho slov tiež zakúpilo dve čerpadlá a hadice na riešenie havarijných situácií, ku ktorým na tomto mieste pri prívalových dažďoch dochádza a ktoré vytláčajú vodu na povrch komunikácie.

Bratislava 8. júna (TASR) - Mesto Bratislava spoločne s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS) podľa primátora Matúša Valla rieši situáciu na Gagarinovej, kde po intenzívnych zrážkach často zatápa podjazd. Naposledy sa tak stalo tento týždeň.

"Kanalizačné vpusty v území pravidelne čistíme. Vytvorili sme systém, ktorý obsahuje štyri čerpadlá v dvoch šachtách, aby v prípade potreby odčerpávali vodu z týchto miest. Tieto čerpadlá sa aktivujú vždy pri zvýšenej hladine vody v kanalizácii a pri bežných zrážkach tento systém postačuje," uviedol na sociálnej sieti Vallo.

Mesto podľa jeho slov tiež zakúpilo dve čerpadlá a hadice na riešenie havarijných situácií, ku ktorým na tomto mieste pri prívalových dažďoch dochádza a ktoré vytláčajú vodu na povrch komunikácie. Deklaruje, že sa dispečeri podľa predpovede počasia pripravovali aj v uplynulých dňoch a čerpadlá išli naplno.

"Bohužiaľ, vzhľadom na mimoriadnu intenzitu zrážok, keď podľa odhadov napršalo toľko, čo bežne počas celého mesiaca, existujúce riešenie s čerpadlami nestačilo," poznamenal primátor s tým, že zabezpečenie tohto územia aj pred takýmito intenzívnymi zrážkami si vyžaduje komplexnejšie riešenie.

"S BVS rokujeme, aby sme sa týmto vytápaniam komunikácie do budúcna vyhli, sú však finančne a aj časovo náročné," priznal Vallo. BVS zároveň spoločne s miestnym úradom preveruje možné nepovolené napojenia priľahlých novostavieb na kanalizáciu.

Intenzívne nočné dažde spôsobili v pondelok (6. 6.) ráno komplikácie na cestách v hlavnom meste. Zaplavený a neprejazdný bol aj podjazd na Gagarinovej. Dopravní policajti úsek v oboch smeroch uzatvorili a dopravu odkláňali na okolité ulice.