Quantcast
< sekcia Regióny

Primátor Šale sa ujal svojej funkcie, poslanci zložili sľub

Na snímke volebná miestnosť na ZŠ Hroncova v Košiciach 29. októbra 2022. Foto: TASR - František Iván

Belický stojí na čele mesta od roku 2014. Vo voľbách kandidoval ako nezávislý kandidát.

Šaľa 24. novembra (TASR) - Staronový primátor Šale Jozef Belický sa vo štvrtok na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva oficiálne ujal funkcie. Sľub zložilo aj 21 poslancov zastupiteľstva, informovala o tom radnica. Do poslaneckých lavíc sa vrátilo 15 poslancov, ktorí majú skúsenosti z predchádzajúceho volebného obdobia.

Belický stojí na čele mesta od roku 2014. Vo voľbách kandidoval ako nezávislý kandidát. Z celkového počtu 5729 platných hlasovacích lístkov odovzdaných vo voľbách starostu mu svoj hlas dalo 3625 voličov, čo predstavuje 63,27 percenta hlasov. O primátorský post sa uchádzali štyria kandidáti. Volebná účasť dosiahla 33,43 percenta.

Mestské zastupiteľstvo v Šali bude mať 21 poslancov. Voliči rozhodli, že v ňom bude 13 nezávislých poslancov a traja poslanci za Tím Kraj Nitra. Po jednom poslancovi budú mať strany KDH, SaS, Smer-SD, Szövetség - Aliancia a koalícia DS, Spolu, Šanca.

Podľa vyjadrenia primátora bude samospráva pokračovať v realizácii už rozbehnutých projektov a zároveň bude potrebné vyrovnať sa s rozpočtom, ktorý doteraz zastupiteľstvo neschválilo. K najbližším úlohám samosprávy bude patriť aj riešenie energetickej krízy. "Nejaké opatrenia sme už prijali, no bude potrebné prijať aj ďalšie," poznamenal Belický.