Quantcast
< sekcia Regióny

Primátorkou Vysokých Tatier chce byť aj nezávislá Lucia Dubielová

Na archívnej snímke električka Tatranských elektrických železníc (TEŽ) prechádza po trati popod Vysoké Tatry. Foto: TASR Oliver Ondráš

Tvrdí, že vďaka znalostiam regiónu dokáže odborne a spoľahlivo odolať developerom a ich aktivitám a "uchrániť to, čo sa ešte uchrániť dá".

Vysoké Tatry 20. septembra (TASR) - Primátorkou Vysokých Tatier chce byť aj Lucia Dubielová, ktorá v jesenných komunálnych voľbách kandiduje ako nezávislá. Rodená Vysokotatranka v utorok na tlačovej konferencii predstavila desať pilierov kandidatúry. V nich sa opiera najmä o bezpečnosť, zachovanie intravilánov mesta ako súčasti národného parku, ekologickú dopravu či podporu seniorov a mladých rodín.

Okrem iného chce pripraviť krajinnoekologický plán, harmonizovať zložky pôsobiace na území a presadzovať najmä mäkké formy cestovného ruchu. "Opieram sa o piliere, ktorými sú vedomosti a skúsenosti troch generácií mojej tatranskej rodiny. Z nich čerpám aj pri svojich aktivitách v rámci môjho doterajšieho poslaneckého pôsobenia vo Vysokých Tatrách. V našej rodine sa snúbili znalosti z oblasti prírody, dopravy, horskej záchrany, klimatickej liečby, teda kúpeľníctva, ale aj školstva," uviedla Dubielová, ktorá svoj pohľad na toto územie vníma ako veľmi komplexný a jasný.

Tvrdí, že vďaka znalostiam regiónu dokáže odborne a spoľahlivo odolať developerom a ich aktivitám a "uchrániť to, čo sa ešte uchrániť dá". Kandidátka chce tiež zabrániť tomu, aby miestni obyvatelia stratili vplyv na to, čo sa v ich meste deje.

Vo Vysokých Tatrách zaregistrovali dohromady päť kandidátov na post primátora. Okrem Dubielovej sa chce o hlasy voličov uchádzať aj náčelník mestskej polície Jozef Štefaňák, Alexander Gálfy, kontrolór Michal Hanč a ekonóm Miroslav Rožok. V šiestich volebných obvodoch kandiduje za poslancov celkovo 30 ľudí.