< sekcia Regióny

Rázsochy pred rokom zrovnávali zo zemou, dnes sa riešia projekty

Expremiér Peter Pellegrini (vľavo) sedí v kabíne bagra a spúšťa búracie práce na skelete nemocnice na bratislavských Rázsochách. Foto: TASR - Martin Baumann

Rezort vyhlásil verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája 2019. Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur.

Bratislava 13. augusta (TASR) – Projekt výstavby novej Univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách je aktuálne v procese hodnotenia žiadostí o účasť vo verejnom obstarávaní. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Búracie práce na skelete nedostavanej nemocnice spustili pred rokom vtedajší premiér Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smer-SD).

„Nová Univerzitná nemocnica Bratislava v lokalite Rázsochy ostáva jednou z priorít ministerstva zdravotníctva. Cieľom je postaviť novú nemocnicu čo najskôr, z časového hľadiska však musíme dodržiavať všetky lehoty, ktoré určuje proces verejného obstarávania," povedala Eliášová. Skelet rozostavanej stavby nemocnice na bratislavských Rázsochách odstránili ešte vo februári tohto roka.

Nová Univerzitná nemocnica Bratislava má byť centrom excelentnosti, poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou SR stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce či projektová príprava ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.

Rezort vyhlásil verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája 2019. Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur. Tá obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.