Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Regióny

Prvá časť cyklocesty medzi Poltárom a Rimavskou Sobotou sprístupnili

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Súčasťou stavby boli rekonštrukčné práce na štyroch mostných objektoch - rúrových priepustoch a jedna novostavba priepustu.

Hrnčiarska Ves 26. septembra (TASR) - Medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou otvorili v týchto dňoch prvú časť cyklocesty v dĺžke 7,7 kilometra, ktorá vedie po koridore zrušenej železničnej trate Poltár - Rimavská Sobota. Výstavba vyšla takmer na 2,5 milióna eur, z čoho boli 2 milióny eur financované z eurofondov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková.

"Cieľom projektu je okrem iného zvýšiť atraktivitu cyklistickej dopravy a podiel cyklistickej dopravy na celkovej deľbe dopravnej práce v regióne," informovala.

Súčasťou stavby boli rekonštrukčné práce na štyroch mostných objektoch - rúrových priepustoch a jedna novostavba priepustu. Rekonštruovali sa dva mostné objekty, osadené boli nové železobetónové rímsy, nový systém odvodnenia, nová asfaltová vozovka a nové zábradlie. "Súčasťou stavby je aj odpočívadlo Maštinec ako doplnková cyklistická infraštruktúra," pripomenula hovorkyňa.

Druhá etapa cyklotrasy medzi Hrnčiarskou Vsou a Rimavskou Sobotou je aktuálne vo výstavbe, stavba má byť ukončená v novembri tohto roka. Práce zatiaľ prebiehajú podľa plánu. Táto časť cyklotrasy je v dĺžke 20,9 kilometra a v celkovej hodnote viac ako 7 miliónov eur, z ktorých BBSK získal približne 4,6 milióna eur z eurofondov.