Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Regióny

Nadácia Prešovského kraja prerozdelila medzi núdznych vyše 30.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Podporených bolo 56 žiadateľov o pomoc a tiež deväť rodín z panelového domu na Sídlisku III v Prešove, ktorý v novembri 2022 zachvátil požiar.

Prešov 21. marca (TASR) - Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny rozhodla v uplynulých dňoch o finančnej pomoci pre 65 núdznych z Prešovského kraja. Podporili aj rodiny v ťaživej hmotnej a zdravotnej situácii a tiež obyvateľov požiarom zasiahnutej bytovky v Prešove. Krajská nadácia celkovo prerozdelila viac ako 30.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Podporených bolo 56 žiadateľov o pomoc a tiež deväť rodín z panelového domu na Sídlisku III v Prešove, ktorý v novembri 2022 zachvátil požiar. Nadácia celkovo rozdelila 30.530 eur, z toho 24.230 eur medzi núdzne rodiny a jednotlivcov a 6300 eur medzi spomenutých deväť rodín. Prostriedky, zhodne po 700 eur, využijú na rekonštrukciu svojich domovov či platbu za nájomné.

"Spomedzi žiadateľov o pomoc nadácia najnovšie podporila až 30 rodín z okresu Prešov. Poskytla tiež finančnú pomoc ôsmim rodinám okresu Levoča. Po tri rodiny podporila z Kežmarského, Bardejovského a Popradského okresu a po dve z okresov Vranov nad Topľou i Sabinov. Vyhovela tiež po jednej žiadosti o finančnú pomoc z okresov Svidník, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov a Humenné. Rozdelila im od 200 do 900 eur,"
uviedla Jeleňová.

Podporené rodiny a jednotlivci nadačné financie podľa jej slov využijú najčastejšie na pokrytie nákladov spojených s rehabilitáciami pre deti, ktoré zdravotné poisťovne nepreplácajú, na zdravotné terapie a zákroky. Taktiež na zabezpečenie základných životných potrieb, šatstva, potravín, tuhého paliva či na vybavenie domácností.

Krajská nadácia za štyri roky svojho fungovania pomohla už vyše 520 jednotlivcom a rodinám z Prešovského kraja. Prerozdelila medzi nich aj v rámci svojho nadačného fondu viac ako 280.000 eur. Žiadosti o pomoc prijíma pritom celoročne. Žiadatelia nájdu všetky potrebné informácie na webovom sídle nadácie.