< sekcia Regióny

Rádio Aetter sa pripojilo k vysielaciemu maratónu študentských rádií

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Ferenčík

Počas 24 hodín bude postupne vysielať 24 univerzitných rádií z 24 krajín sveta.

Trnava 1. októbra (TASR) – Súčasťou 24-hodinového vysielacieho maratónu študentských rádií, ktorý sa uskutočňuje 1. októbra, je ako jediné zo Slovenska univerzitné rádio Aetter. TASR o tom informoval Peter Krajčovič z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave.

Ako uviedol, vysielanie je streamované prostredníctvom služby Live365 a dostupné je pre poslucháčov z celého sveta. Projekt je súčasťou Medzinárodného dňa študentského vysielania. Ide o 11. ročník podujatia a slovenský zástupca dostane priestor vo vysielaní od 12.00 do 13.00 h.

"V rámci hodinového bloku predstavíme vo vysielaní krajinu a univerzitné mesto Trnava, priblížime vysielanie študentských rádií a samotné rádio. Hovorené slovo bude obohatené o anglický prejav, aby sme sa prihovorili aj zahraničným poslucháčom. Hudobný mix bude pozostávať zo slovenskej produkcie," informoval programový riaditeľ rádia Miroslav Kapec z fakulty masmediálnej komunikácie, kde rádio vzniklo a vysiela.

Počas 24 hodín bude postupne vysielať 24 univerzitných rádií z 24 krajín sveta. "Témou tohtoročného vysielacieho maratónu a Medzinárodného dňa študentského vysielania je prekonávanie ťažkých časov v období pandémie. Podujatie súčasne nesie posolstvo, že aj v ťažkých časoch sa dá vysielať a vytvárať obsah, ktorý bežne poslucháči nemôžu počuť," doplnil Andrej Brník z fakulty masmediálnej komunikácie.

Ambasádorom aktuálneho ročníka je americký spevák, skladateľ, hudobník a producent Alfred Matthew Yankovic, známy pod umeleckým menom „Weird Al“ Yankovic.