Quantcast
< sekcia Regióny

V Poprade stavajú parkovisko, obyvatelia však poukázali na problém

Ilustračné foto. Foto: TASR - Miroslav Košírer

Práce na výstavbe viacpodlažného parkoviska majú trvať viac ako pol roka s rozpočtom 1,86 milióna eur s DPH.

Poprad 10. júna (TASR) - Tento týždeň začalo mesto Poprad s výstavbou viacpodlažného parkoviska na Rastislavovej ulici. Miestni však hneď po začiatku prác poukázali na problém s dočasným parkovaním, viacero obyvateľov lokality si nedokáže nájsť miesto pre svoje vozidlo. Samospráva preto prišla s riešením. "Od pondelka 13. júna nastane zásadná zmena v reorganizácii dopravy na sídlisku Juh 3. Celá Rastislavova ulica bude jednosmerná s vjazdom od cesty III. triedy na Spišské Bystré až po Suchoňovu ulicu," uviedol primátor Popradu Anton Danko.

Autá teda budú môcť na tejto ulici parkovať šikmo. Na štvorprúdovke na opačnej strane sídliska bude v jednom jazdnom pruhu vytvorené pozdĺžne parkovanie až po existujúcu zastávku Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Vznikne tak cca 150 dočasných parkovacích miest. "Až samotná prax ukázala, že naozaj vznikla situácia, ktorú bolo treba okamžite riešiť. Preto sme zareagovali v čo najkratšom možnom čase," dodal Danko, ktorý za ústretovosť a pomoc poďakoval aj Slovenskej autobusovej doprave v Poprade. Aj MHD totiž bude musieť premávať len v jednom smere.

Radnica verí, že sa týmto opatrením život motoristov zlepší. Dočasné parkovacie miesta vyznačí Správa mestských komunikácií špeciálnou oranžovou farbou ešte počas víkendu.

Práce na výstavbe viacpodlažného parkoviska majú trvať viac ako pol roka s rozpočtom 1,86 milióna eur s DPH. Podľa oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie by kapacita mala stúpnuť z jestvujúcich 121 na 191 parkovacích miest. Z toho má byť osem miest určených pre imobilných a štyri miesta na nabíjanie elektromobilov.