Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

V regióne stredného Pohronia dokončili 55 bytov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

V okrese Žarnovica sa za polrok 2017 dokončilo 27 bytov, čo je najviac v kraji.

Žiar nad Hronom 19. novembra (TASR) - V regióne stredného Pohronia bolo za prvých šesť mesiacov tohto roka dokončených celkom 55 bytov. Najviac ich bolo dokončených v okrese Žarnovica, najmenej v okrese Banská Štiavnica.

"V okrese Žarnovica sa za polrok 2017 dokončilo 27 bytov. Oproti polroku 2016 sa zvýšil počet dokončených bytov o 19, čo predstavuje najvyšší percentuálny nárast spomedzi všetkých okresov kraja," informovala Eva Hajová z odboru informatiky, registrov, informačných služieb Štatistického úradu SR v Banskej Bystrici.

Dokončené byty v Žarnovickom okrese sa podieľali na počte dokončených bytov v Banskobystrickom kraji 7,2 %. V sledovanom období sa v okrese začalo stavať 70 bytov.

Celkom 20 bytov bolo za 1. polrok 2017 dokončených v okrese Žiar nad Hronom. Oproti polroku 2016 sa zvýšil počet dokončených bytov o 14. "Dokončené byty v okrese sa podieľali na počte dokončených bytov v Banskobystrickom kraji 5,3 %," uviedla Hajová s tým, že v okrese sa začalo v tomto období stavať 19 bytov.

Najmenej bytov bolo za toto obdobie dokončených v okrese Banská Štiavnica, a to celkom osem. Oproti polroku 2016 sa znížil počet dokončených bytov o 24 jednotiek, čo je podľa ŠÚ pokles o 75 %. Dokončené byty v okrese sa podieľali na počte dokončených bytov v Banskobystrickom kraji 2,1 %. V okrese sa začalo stavať 31 bytov.