< sekcia Regióny

Rekonštrukčné práce na hrade Krásna Hôrka pokračujú

Hrad Krásna Hôrka, archívna snímka. Foto: TASR František Iván

Ako SNM informovalo v januári, v súvislosti s postupom rekonštrukčných prác by v polovici tohto roka mohol byť z hradu definitívne demontovaný žeriav.

Krásnohorské Podhradie 1. apríla (TASR) – Rekonštrukčné práce na hrade Krásna Hôrka v okrese Rožňava pokračujú za dodržiavania prísnych bezpečnostných opatrení. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Betliar Judita Krajčiová.

„Dňa 1. a 2. apríla sa bude rozoberať a pripravovať na prepravu pohrebný koč Františky Andrássyovej. Bol vyhotovený v roku 1904 a použitý počas veľkého krásnohorského pohrebu 26. októbra 1904. Patrí medzi najvzácnejšie exponáty SNM – Múzea Betliar,“ povedala Krajčiová s tým, že vo štvrtok 2. apríla príde prepravná spoločnosť koč naložiť.

Ako SNM informovalo v januári, v súvislosti s postupom rekonštrukčných prác by v polovici tohto roka mohol byť z hradu definitívne demontovaný žeriav. Dodalo tiež, že ak sa nevyskytnú neočakávané udalosti, v roku 2023 by Krásna Hôrka po ukončení obnovy horného hradu mohla byť sprístupnená verejnosti.