Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Regióny

JEDEN RÝCHLEJŠÍ AKO DRUHÝ: Chytili dvoch vodičov; išli vyše 200 km/h

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Prvý muž išiel smerom z Bratislavy na Trnavu, keď ho zachytil policajný radar.

Trnava 7. novembra (TASR) – Polícia chytila na diaľnici D1 33-ročného vodiča osobného auta s českým evidenčným číslom, ktorý jazdil rýchlosťou 211 km/h. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti.

Muž išiel smerom z Bratislavy na Trnavu, keď ho zachytil policajný radar. "Na úseku, kde je maximálna povolená rýchlosť 130 km/h, ju prekročil o 81 km/h. Policajti ho dobehli a zastavili na parkovisku pri čerpacej stanici," uviedla polícia.

Pri kontrole policajná hliadka zistila, že muž má navyše zadržaný vodičský preukaz. "Ten ale neodovzdal, preto mu ho policajti ihneď zadržali a ďalšiu jazdu zakázali. Vodič je za svoju riskantnú jazdu riešený v správnom konaní, v ktorom mu môže hroziť pokuta až do 1000 eur a zákaz viesť motorové vozidlá až na tri roky," informovala polícia.Za 202-kilometrovú rýchlosť na diaľnici zaplatil vodič pokutu 800 eur


O viac ako 70 kilometrov za hodinu prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici D1 pri Ilave 37-ročný vodič. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Vodičovi automobilu značky Audi namerali rýchlosť 202 kilometrov za hodinu, maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 72 kilometrov za hodinu. Policajti ho potrestali 800-eurovou pokutou.

"Kamera zaznamenáva priestupok kontinuálne a meranie rýchlosti je presné. Zariadenie je určené na meranie rýchlosti, dokáže vypočítať čas jazdy a vzdialenosť medzi vozidlami, urobiť záznam o priestupku ako i o jazde na červenú," upozorňuje polícia.