Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Regióny

Rimavská Sobota chce vybudovať bazén s vlnobitím za 1,44 milióna eur

Ilustračná fotka. Foto: TASR - Roman Hanc

Splácanie úveru chce mesto pokryť zo zisku z rekreačného strediska Kurinec, ten vlani podľa dôvodovej správy predstavoval približne 300.000 eur.

Rimavská Sobota 1. februára (TASR) - Mesto Rimavská Sobota chce v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda vybudovať bazén s vlnobitím. Na financovanie projektu si plánuje vziať úver vo výške 1,44 milióna eur. O zámere budú rokovať poslanci mesta na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Ako vyplýva z dôvodovej správy, ktorú samospráva zverejnila na svojej oficiálnej webovej stránke, projekt zahŕňa novostavbu bazéna atypického tvaru a technologickej budovy. Celková zastavaná plocha je takmer 2300 štvorcových metrov (m2), z toho vyše 1300 m2 predstavuje plocha bazéna s maximálnou hĺbkou 1,8 metra. Súčasťou projektu je aj generátor vĺn s možnosťou vytvárania rôznych typov vlnobitia.

"Vlny sú vytvárané pneumaticky, pričom žiadne pohyblivé časti nie sú v kontakte s vodou. Generovanie vĺn prebieha v šiestich vlnových komorách, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabezpečili maximálny účinok vĺn," uviedlo mesto.

Samospráva v rámci zámeru počíta s predpokladanými nákladmi vo výške približne 1,44 milióna eur, výstavbu chce financovať z úveru s časom splácania do roku 2034. Splácanie úveru chce mesto pokryť zo zisku z rekreačného strediska Kurinec, ten vlani podľa dôvodovej správy predstavoval približne 300.000 eur.

O prijatí úveru na vybudovanie bazéna s vlnobitím na Kurinci budú poslanci mesta rozhodovať v pondelok (6. 2.) na zasadnutí mestského zastupiteľstva. V prípade schválenia zámeru mesto počíta so začiatkom výstavby na jar tohto roka, ukončenie projektu predpokladá pred začiatkom letnej sezóny v roku 2024.

Rekreačná oblasť Kurinec-Zelená voda v súčasnosti ponúka návštevníkom možnosť kúpania sa vo vodnej nádrži alebo v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou s teplotou 33 stupňov Celzia. Pre deti je k dispozícii detský bazén či toboganový komplex. Súčasťou rekreačnej oblasti, ktorú prevádzkujú Technické služby mesta, je aj kempingový a športový areál.