Quantcast
< sekcia Regióny

V Rooseveltovej nemocnici leží 10 pacientov s novým koronavírusom

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Hovorkyňa podotkla, že v posledných týždňoch mali hospitalizovaných minimum pacientov s novým koronavírusom a s potrebou kyslíkovej terapie.

Banská Bystrica 14. júla (TASR) – Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici má v súčasnosti hospitalizovaných desať pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to vo štvrtok uviedla hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Objasnila, že ich zdravotný stav si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Zdôraznila tiež, že epidemiologickú situáciu v nemocnici hodnotia ako pokojnú. "Aktuálne je najväčším dôvodom hospitalizácie dehydratácia pacienta alebo zhoršenie chronického ochorenia," spomenula. Poznamenala, že so zhoršenými chronickými ochoreniami sú to hlavne starší pacienti nad 70 rokov. U nich by podľa nej akékoľvek iné vírusové alebo infekčné ochorenie viedlo k zhoršeniu zdravotného stavu.

Hovorkyňa podotkla, že v posledných týždňoch mali hospitalizovaných minimum pacientov s novým koronavírusom a s potrebou kyslíkovej terapie. "Pre epidemiologickú situáciu v kraji, ktorá je zatiaľ lepšia v porovnaní s ostatnými, sme nepristúpili k zákazu návštev," konštatovala. Situáciu však podľa jej slov sledujú, vyhodnocujú a v prípade zhoršenia sú pripravení prijať potrebné opatrenia.