Quantcast
< sekcia Regióny

RÚVZ eviduje v zariadeniach sociálnych služieb dve epidémie COVID-19

Na snímke žena počas testovania domácim antigénovým samotestom na ochorenie Covid-19, 22. júla 2022 v Stuttgarte. Foto: TASR/DPA

V okrese Brezno sa v zariadení sociálnych služieb takisto vyskytlo ochorenie COVID-19 u šiestich klientov zo 117.

Banská Bystrica 30. septembra (TASR) - Epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici evidujú v tomto týždni dve epidémie v zariadeniach sociálnych služieb v Banskobystrickom a Breznianskom okrese. Informoval o tom v piatok RÚVZ na svojej webstránke.

"V okrese Banská Bystrica bol zaznamenaný epidemický výskyt ochorenia COVID-19. Z 24 exponovaných ochorelo šesť klientov zariadenia. V klinickom obraze dominovali bolesti hlavy a hrdla, zvýšená teplota, celková slabosť a kašeľ. Ochorenie si nevyžiadalo hospitalizáciu u žiadneho pacienta," uvádza RÚVZ s tým, že okamžite zabezpečili protiepidemické opatrenia.

V okrese Brezno sa v zariadení sociálnych služieb takisto vyskytlo ochorenie COVID-19 u šiestich klientov zo 117. Sťažovali sa na nádchu, bolesti hrdla, kašeľ a zvýšenú teplotu. Ani v tomto prípade nebol nikto hospitalizovaný.