< sekcia Regióny

Zrekonštruovaný úsek Cyklokorytničky už otestovali prví cyklisti

Archívna fotografia z podujatia. Takmer tisícka priaznivcov cyklistiky vyrazila 7.júla 2012 dopoludnia z rekreačného strediska Dobrá v okrese Vranov nad Topľou na 40-kilometrový okruh okolo vodnej nádrže Domaša. Foto: TASR - Tomáš Doboš

Trasa približne 23 kilometrov dlhej Cyklokorytničky vedie na hranici dvoch národných parkov - Nízkych Tatier a Veľkej Fatry.

Ružomberok 1. júna (TASR) – Dvojkilometrový úsek cyklotrasy medzi Ružomberkom a Korytnicou dostal nový asfaltový povrch. Práce sa začali v máji, prví cyklisti nový povrch otestovali v týchto dňoch. Mesto Ružomberok o tom informuje na sociálnej sieti.

Na opravu časti Cyklokorytničky medzi ružomberskou mestskou časťou Biely Potok a osadou Jazierce dala mestská samospráva 60.000 eur. Sumou 10.000 eur prispela aj Oblastná organizácia cestovného ruchu región Liptov. "Cieľom mesta je v čo najkratšom čase zrekonštruovať úplne celú cyklotrasu. Momentálne na to nie sú veľké finančné prostriedky, preto to robíme po častiach - na niekoľko etáp," doplnil hovorca ružomberského primátora Viktor Mydlo.

Trasa približne 23 kilometrov dlhej Cyklokorytničky vedie na hranici dvoch národných parkov - Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Začína sa v južnej časti Ružomberka na Šoltésovej ulici, jej koniec je priamo v Kúpeľoch Korytnica. Popri trase je umiestnených viacero informačných tabúľ o histórii železnice, okolitej prírode, rôznych zaujímavostiach a tipoch na výlety. Pre svoj mierny profil je vhodná aj pre rodiny s deťmi.