Quantcast
< sekcia Regióny

Ružomberské papierne majú nového prezidenta, povedie ich Gorjup

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Gorjup zdôraznil, že prioritou pre neho bude pokračovať v rozvoji spoločnosti, aby aj naďalej mohla byť významným podnikom pre Slovensko, stabilným zamestnávateľom a silným partnerom pre región.

Ružomberok 9. novembra (TASR) – Novým prezidentom ružomberského papierensko-celulózového podniku Mondi SCP sa od 1. novembra stal Matjaž Gorjup. Nahradil doterajšieho prezidenta Bernharda Pescheka. TASR o tom informovala komunikačná manažérka spoločnosti Martina Piláriková.

Rodák zo Slovinska prichádza z polygrafickej spoločnosti Viappiani Printing LTD v Taliansku, kde zastával pozíciu generálneho riaditeľa. Ako doplnila Piláriková, nový prezident rozumie papierenskému i obalovému priemyslu a má praktické skúsenosti s riadením veľkých organizácií.

"Za posledné desaťročia vedenie Mondi SCP spolu so zamestnancami vytvorilo vynikajúcu spoločnosť. Zapôsobil na mňa silný manažment a firemná kultúra," vyzdvihol Gorjup, podľa ktorého to predstavuje vynikajúci základ na zvládnutie výziev nadchádzajúceho obdobia.

Zdôraznil, že prioritou pre neho bude pokračovať v rozvoji spoločnosti, aby aj naďalej mohla byť významným podnikom pre Slovensko, stabilným zamestnávateľom a silným partnerom pre región. "A v neposlednom rade, výrobcom prvotriednych výrobkov pre našich zákazníkov," ubezpečil nový prezident.