Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Regióny

Šaľa kúpi za päť eur plaváreň, kúpu odsúhlasili poslanci

Ilustračná fotka. Foto: TASR – Milan Kapusta

Túto sumu vyrokovali zástupcovia mesta s vlastníkom plavárne, spoločnosťou Duslo.

Šaľa 24. marca (TASR) – Mesto Šaľa získa za symbolickú sumu päť eur plaváreň. Túto sumu vyrokovali zástupcovia mesta s vlastníkom plavárne, spoločnosťou Duslo. Kúpu plavárne odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí vo štvrtok 23. marca. Za kúpu hlasovalo 17 poslancov, jeden bol proti.

"Mesto nemá na plaváreň peniaze, len háda, či tie peniaze bude mať. Ledva sa opravila strecha plavárne, aj na ňu dal mestu milión eur Úrad vlády SR. Takže budeme mať plaváreň a budeme chodiť po výtlkoch," zdôvodnil svoje rozhodnutie nepodporiť kúpu poslanec Peter Andráši.

Plaváreň v Šali je zatvorená od apríla 2019. Spoločnosť Duslo ako jej majiteľ ju zatvorila pre zlý technický stav strechy a rozhodla sa do rekonštrukcie neinvestovať. V roku 2020 mesto s Duslom podpísali zmluvu, podľa ktorej malo mesto po desiatich rokoch nájmu plaváreň odkúpiť za 500.000 eur. Medzičasom získala samospráva na rekonštrukciu strechy dotáciu z Úradu vlády SR vo výške 1.075.000 eur, z vlastných zdrojov dofinancovala práce sumou viac ako 300.000 eur, potvrdila Erika Kollerová z mestského úradu.

Podľa slov primátora Jozefa Belického sa radnica pokúsi získať na rekonštrukciu plavárne financie mimo rozpočtu mesta. "Máme podporu plaveckej federácie, olympijského výboru," skonštatoval primátor.