< sekcia Regióny

Mesto Šaľa dostalo od štátu peniaze na rekonštrukciu strechy plavárne

Na archívnej snímke zo 5. decembra 2018 sú banovky v hodnote 10, 20 a 50 eur. Foto: TASR/DPA

Plaváreň v Šali bola majetkom Dusla Šaľa. Bazén v plavárni kedysi plnil funkciu protipožiarnej nádrže pre chemický podnik.

Šaľa 20. júla (TASR) – Na účet mesta Šaľa prišla v týchto dňoch suma 1,075 milióna eur určená na rekonštrukciu strechy plavárne. Finančné prostriedky schválila mestu vláda SR vo februári tohto roka. „Urobíme všetko pre to, aby bolo čo najskôr vyhlásené verejné obstarávanie a aby sa s rekonštrukciou strechy plavárne začalo v najbližších mesiacoch,“ povedal primátor Šale Jozef Belický.

Plaváreň v Šali patrí medzi šesticu plavární na Slovensku, ktoré disponujú 50-metrovým bazénom. Pre zlý technický stav je od 8. apríla minulého roka zatvorená. O potrebe finančnej pomoci na rekonštrukciu strechy plavárne sa mesto niekoľko mesiacov usilovalo presvedčiť štátne orgány prostredníctvom rôznych stretnutí a rokovaní. „Plaváreň ročne navštívilo takmer 46.000 plavcov, z toho približne 5000 predškolákov a školákov. Okrem toho ďalšie služby plavárne ročne využíva približne 8300 návštevníkov,“ povedal Belický.

Plaváreň v Šali bola majetkom Dusla Šaľa. Bazén v plavárni kedysi plnil funkciu protipožiarnej nádrže pre chemický podnik. Po zmene výrobných technológií už neslúži ako rezervná nádrž v prípade požiaru, preto spoločnosť nemá záujem o jej prevádzku. Firma už do budovy investovať nechcela, ponúkla ju na odpredaj mestu za cenu pol milióna eur, čo je podstatne nižšia cena, ako je znalecký odhad. Podľa neho má budova, priľahlý pozemok a technológia hodnotu viac ako 2,9 milióna eur.