Quantcast
< sekcia Regióny

Šaľa rieši problém s horiacimi kontajnermi

Ilustračné foto. Foto: TASR - KR PZ v Košiciach

Spomínané prípady je ťažké odhaliť, pretože kontajnery vo väčšine prípadov nezhoria veľkým plameňom, ale po vhodení horiaceho materiálu pomaly tlejú, uvádza mestský úrad.

Šaľa 6. mája (TASR) – Šalianska radnica rieši problémy s požiarmi kontajnerov na odpad. Ako informoval mestský úrad, v posledných dňoch ich v meste zhorelo už päť.

Vedenie mesta už o horiacich kontajneroch rokovalo s mestskou políciou (MsP). Zástupca náčelníka MsP Miroslav Martinček sa s prosbou o pomoc obrátil aj na obyvateľov mesta. „Spomínané prípady je ťažké odhaliť, pretože kontajnery vo väčšine prípadov nezhoria veľkým plameňom, ale po vhodení horiaceho materiálu pomaly tlejú a 'roztápajú' sa. Náhrada každého kontajnera na komunálny odpad stojí mesto približne 280 eur. Preto prosíme občanov o spoluprácu. Svoje postrehy môžu hlásiť na čísle 159,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Ako doplnila, v Šali je celkovo 84 stojísk s nádobami na odpad. Z nich sú kamerovým systémom pokryté len tie, kde sú polopodzemné kontajnery. Mesto postupne plánuje budovať tento typ stojísk vo väčšine lokalít v meste. „Po ich výstavbe sa následne dobuduje aj kamerový systém,“ dodala Kollerová.