Quantcast
< sekcia Regióny

Obec Selce si pripomína 800. výročie, oslavy začali svätou omšou

Farský kostol sv. Cyrila a Metoda v obci Selce pri Banskej Bystrici, archívna snímka. Foto: TASR/Veronika Klusková

Hlavnú časť programu ukončí folklórny súbor Partizán. Slávnosť bude pokračovať bubnovou šou a priateľským futbalovým zápasom Selce – Priechod.

Selce 5. júla (TASR) – Slávnostnou svätou omšou v rímskokatolíckom Kostole sv. Cyrila a Metoda sa v utorok v obci Selce v Banskobystrickom okrese začali oslavy jej 800. výročia. Od 14.00 h budú pokračovať kultúrnym programom v priestoroch futbalového ihriska. Informovala o tom obec.

Program nesie názov Osem storočí ako deň včerajší a v rámci neho predstavia aj novú monografiu o Selciach, vystúpia rodáci, detský folklórny súbor Vánok, dievčenská, ženská a mužská spevácka skupina, fujaristi Svrčinovci, program si pripravila aj miestna základná umelecká škola. Hlavnú časť programu ukončí folklórny súbor Partizán. Slávnosť bude pokračovať bubnovou šou a priateľským futbalovým zápasom Selce – Priechod.

Kostol v Selciach je zasvätený solúnskym bratom. Stalo sa tak, keď sa blížilo milénium, tisíce výročie príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 1863. Bol prvým vo vtedajšom Hornom Uhorsku.