< sekcia Regióny

MAJÚ PODOZRIVÝCH: Smrť 57-ročného muža v Seredi vyšetrujú ako vraždu

Ilustračná snímka. Foto: TASR František Iván

Podľa vykonanej súdnej pitvy muž zomrel na následky strelného poranenia. Ihneď po skutku polícia zadržala dvoch mužov vo veku 77 a 52 rokov.

Sereď/Trnava 17. septembra (TASR) - Polícia v Trnave začala v sobotu (15.9.) trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy. Na pozemku v Seredi došlo v ten deň poobedných hodinách k usmrteniu 57-ročného muža zo Serede. Podľa vykonanej súdnej pitvy muž zomrel na následky strelného poranenia. Ihneď po skutku polícia zadržala dvoch mužov vo veku 77 a 52 rokov.

Podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej po vykonaných procesných úkonoch bol mladší muž v nedeľu (16.9.) zo zadržania prepustený, starší muž zostáva naďalej v cele policajného zaistenia. "Polícia vykonala počas víkendu domové prehliadky aj za účasti policajných psovodov a pyrotechnikov, počas ktorých policajti našli a zaistili viaceré stopy. Tie boli zaslané na expertízne skúmanie," uviedla Linkešová. Polícia naďalej vykonáva procesné úkony na objasnenie priebehu vraždy a k usvedčeniu osoby páchateľa.

Za uvedený skutok ukladá zákon trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.