Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Regióny

Sezónu na banskobystrickom amfiteátri uzavrie chaplinovka Diktátor

Amfiteáter v Banskej Bystrici. Foto: TASR - Branislav Račko

Novinkou je Letné kino Naslepo, ktorá ponúka trochu adrenalínu. Diváci vôbec netušia, na čo prišli, na aký žáner a nemusia platiť žiadne vstupné.

Banská Bystrica 3. augusta (TASR) - Letné kino na Amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici pripravilo aj počas druhej polovice prázdnin rozmanitú ponuku filmov a na obrovskom plátne pod hviezdami nebude chýbať ani klasika. TASR o tom informoval predseda OZ za! amfiteáter Juraj Havlík. Už vo štvrtok o 21.00 h sa diváci môžu tešiť na slovenskú novinku Nikdy nehovor nikdy.

"Detskí diváci si prídu na svoje pri filmoch Ninja korytnačky: Mutantský chaos, Mavka: Strážkyňa lesa alebo v závere prázdnin Bocian Riško 2. Zreprízujeme aj Barbie, film Oppenheimer uvedieme z 35 mm filmovej kópie. A keď už sme pri tomto formáte, tak máme jedno prekvapenie, a to Queen v Budapešti. To si žiadny fanúšik nenechá ujsť," priblížil premietač Michal Jaso.

Ako doplnil, novinkou je Letné kino Naslepo, ktorá ponúka trochu adrenalínu. Diváci vôbec netušia, na čo prišli, na aký žáner a nemusia platiť žiadne vstupné. Je len na nich, či pri odchode venujú dobrovoľný príspevok, ak sa im predstavenie páčilo.

Tohtoročnú sezónu na amfiteátri uzavrie v závere augusta film Diktátor, ktorý natočil Charlie Chaplin na počiatku druhej svetovej vojny. "Teším sa, že náš dramaturg Slavo Sochor uzavrel tohtoročný program ´chaplinovkou´, po ktorej som na amfiku už tak dávno túžil. Diktátor je absolútne nadčasový film, ktorý navyše v kontexte blížiacich sa septembrových volieb zanecháva nielen našej spoločnosti mnoho odkazov," zdôraznil Havlík.