Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Regióny

Situácia v žiarskej nemocnici sa zlepšila, leží v nej 18 pacientov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Aktuálne podľa hovorkyne prevažujú pacienti vo veku 60 až 80 rokov.

Žiar nad Hronom 8. apríla (TASR) – Situácia s pandémiou nového koronavírusu sa v nemocnici v Žiari nad Hronom výrazne zlepšila. Po uplynulých týždňoch s úplne naplnenými kapacitami hlási nemocnica takmer dve desiatky voľných lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

„Aktuálne je na covidových lôžkach v žiarskej nemocnici hospitalizovaných 18 pacientov, z toho dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 16 kyslíkovú liečbu,“ uviedla Fedáková s tým, že nemocnica disponuje 35 reprofilizovanými lôžkami. V domácej karanténe ostávajú len dvaja zamestnanci nemocnice.

„V marci bolo v priemere na covidových lôžkach žiarskej nemocnice hospitalizovaných 34 pacientov denne, vo februári 39 pacientov denne. Aprílový priemer je zatiaľ 23 hospitalizovaných pacientov,“ priblížila Fedáková. Aktuálne podľa jej slov prevažujú pacienti vo veku 60 až 80 rokov.

V žiarskej nemocnici bolo doposiaľ vakcínou konzorcia Pfizer/BioNtech zaočkovaných 2410 ľudí prvou dávkou a ďalších 2330 ľudí prvou aj druhou dávkou očkovacej látky. Ďalších 920 ľudí v nemocnici zaočkovali vakcínou spoločnosti AstraZeneca.