Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Regióny

Škodu po požiari garáže a domov v Skalitom odhadli na 190.000 eur

Výšku škody po utorňajšom (28. 3.) požiari dvoch rodinných domov a garáže v Skalitom v okrese Čadca predbežne odhadli na 190.000 eur. Foto: KR HaZZ v Žiline

K udalosti privolali zisťovateľa príčin vzniku požiarov.

Skalité 29. marca (TASR) - Výšku škody po utorňajšom (28. 3.) požiari dvoch rodinných domov a garáže v Skalitom v okrese Čadca predbežne odhadli na 190.000 eur. TASR o tom v stredu informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Uviedol, že pri požiari utrpel zranenia človek.

Udalosť hasičom ohlásili v utorok dopoludnia. Po príchode na miesto zistili, že horí garáž, v ktorej stálo auto. "Po výbuchu uložených tlakových nádob sa požiar rozšíril na dva rodinné domy, drevenú hospodársku budovu, sklad dreva a ohrozoval tretí rodinný dom," priblížil Kypus.

Dodal, že na mieste začali s hasiacimi prácami tamojší dobrovoľní hasiči. Po príjazde ďalších cisterien hasiči začali s lokalizáciou požiaru a ochladzovaním tretieho rodinného domu.

K udalosti privolali zisťovateľa príčin vzniku požiarov. "Postupným rozoberaním zasiahnutých konštrukcií a hasením skrytých ohnísk požiar o 13.30 h zlikvidovali. Na mieste zasahovalo 21 profesionálnych a desať dobrovoľných hasičov," povedal Kypus. Vodu na hasenie dopravovali kyvadlovo z hydrantu z tamojšieho vodovodu.