< sekcia Regióny

Škola s experimentálnou výučbou v Utekáči potrebuje opravu

Na archívnej snímke z 21. júla 2020 základná škola v Utekáči potrebuje nevyhnutne rekonštrukciu. Do budovy zo 60. rokov uplynulého storočia zateká a obec, ako zriaďovateľ školy, eviduje aj veľké úniky tepla. Foto: TASR - Jozef Poliak

Základná škola v Utekáči je jednou z 20 slovenských základných škôl, kde prebieha experiment striedavého domáceho a školského vzdelávania detí.

Utekáč 4. augusta (TASR) - Základná škola v Utekáči v okrese Poltár potrebuje nevyhnutne rekonštrukciu. Do budovy zo 60. rokov uplynulého storočia zateká a obec, ako zriaďovateľ školy, eviduje aj veľké úniky tepla.

"Nutná je predovšetkým oprava strechy, kde je poškodená plechová krytina. Tie najnutnejšie opravy sme urobili vo vlastnej réžii, potrebné je však vymeniť celú strechu. Rovnako je už nevyhnutné zatepliť obvodový plášť," povedal TASR starosta Miroslav Barutiak.

O podporu financovania požiadali Envirofond. "Dnes sme už po súťaži na dodávateľa stavby. Cena predstavuje 260.040 eur," uviedol ďalej starosta.

Základná škola v Utekáči je jednou z 20 slovenských základných škôl, kde prebieha experiment striedavého domáceho a školského vzdelávania detí. Zúčastňuje sa na ňom asi tretina z približne 90 žiakov. Podľa starostu sú najmenšou školou, ktorá je do tohto projektu zapojená. "Už teraz máme veľmi dobré výsledky a žiaci aj rodičia si túto formu vyučovania veľmi pochvaľujú," dodal.