Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Regióny

Slovenská pošta prijíma opatrenia k šíreniu žltačky v Košiciach

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Aktuálne je najsilnejšie ohnisko nákazy v Moldave nad Bodvou, na košickom Luníku IX sa situácia upokojila a nové ohniská zatiaľ nepribudli.

Košice 28. marca (TASR) – Slovenská pošta reaguje na skutočnosť, že v niektorých lokalitách v Košiciach a okolí hygienici zaznamenávajú prípady nákazy žltačkou typu A a svojim zamestnancom z ohrozených oblastí ponúka bezplatné očkovanie proti tomuto ochoreniu. "V úsilí zabezpečiť čo najvyššiu ochranu zamestnancov i klientov pošta zároveň zvyšuje frekvenciu dezinfekcií klientskych i neklientskych priestorov," informovala v utorok hovorkyňa spoločnosti Iveta Dorčáková.

Priestory a pracovníci pôšt, ako aj poštoví doručovatelia, sú vystavení každodennému priamemu kontaktu s klientmi, čo v prípade šíriacich sa infekčných ochorení vyžaduje prijímanie hygienických a iných opatrení na ochranu zamestnancov a klientov aj zo strany Slovenskej pošty, uviedla ďalej hovorkyňa.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR informovalo, že na východe Slovenska rastie počet detí s hepatitídou typu A, podľa rezortu zdravotníctva je však situácia nateraz stabilná. Aktuálne je najsilnejšie ohnisko nákazy v Moldave nad Bodvou, na košickom Luníku IX sa situácia upokojila a nové ohniská zatiaľ nepribudli.