Quantcast
< sekcia Regióny

Smer-SD a Sme rodina pôjdu do volieb do Zastupiteľstva KSK spoločne

Na snímke uprostred kandidát na primátora mesta Michalovce za stranu SMER – SD Miroslav Dufinec, vľavo kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Viliam Zahorčák a krajský predseda hnutia Sme rodina Martin Dzielavský po podpise dohody o predvolebnej a povolebnej spolupráci medzi politickými stranami v Michalovciach 19. augusta 2022. Foto: TASR - Jana Ďurašková

Kandidáta na primátora Michaloviec podporí aj Slovenská národná strana (SNS). Túto dohodu podpísal Dufinec s predsedom Okresnej rady SNS Michalovce Jaroslavom Vaľom.

Michalovce 19. augusta (TASR) – Smer-SD a Sme rodina sa v jesenných voľbách do Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) budú o priazeň voličov uchádzať na jednej kandidátnej listine. V rovnakom režime sa tiež ich kandidáti postavia k voľbám do Mestského zastupiteľstva v Michalovciach. TASR o tom informoval tlačový odbor strany Smer-SD.

"Táto dohoda bola podpísaná pre volebné obdobie 2022 - 2026. Hnutie Sme rodina podporí vo voľbách do samosprávy kandidáta na predsedu KSK Viliama Zahorčáka a v komunálnych voľbách kandidáta na primátora mesta Michalovce Miroslava Dufinca," uviedol Smer-SD.

Dohodu o spoločných kandidátkach v piatok v Michalovciach podpísal predseda Okresnej organizácie Smeru–SD Peter Voľanský, krajský predseda hnutia Sme rodina Martin Dzielavský, kandidát na primátora Michaloviec za stranu Smer–SD Miroslav Dufinec a kandidát na predsedu KSK Viliam Zahorčák.

Kandidáta na primátora Michaloviec podporí aj Slovenská národná strana (SNS). Túto dohodu podpísal Dufinec s predsedom Okresnej rady SNS Michalovce Jaroslavom Vaľom.

"Považujem toto spojenie nielen ako ocenenie úspechov na úrovni riadenia mesta Michalovce, ale aj ako vyjadrenie odhodlania tieto výsledky a skúsenosti preniesť do rozvoja nášho kraja," uviedol Zahorčák.