Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Regióny

Spišská Teplica pripravila premiérový historický jarmok

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Fanúšikov šachu i dobrej zábavy poteší nadrozmerná šachovnica, na ktorej si môžu zahrať so živými šachovými figúrkami.

Spišská Teplica 10. júna (TASR) - Premiérový historický jarmok pripravila obec Spišská Teplica v okrese Poprad. Uskutoční sa v sobotu od 11.00 h. Obec ho organizuje v rámci spoločného cezhraničného projektu s poľskou obcou Szaflary.

Historická kuchyňa ponúkne zabudnuté jedlá s ochutnávkou a tiež historické receptáre. "Svoje umenie predstaví miestny košikár, na jarmoku nájdete tiež výrobky z pleteného papiera, sladký tovar medovnikára, produkty z dreva a ďalšie," uviedol starosta Spišskej Teplice Radoslav Šeliga.

Fanúšikov šachu i dobrej zábavy poteší nadrozmerná šachovnica, na ktorej si môžu zahrať so živými šachovými figúrkami.

"Deti si prídu na svoje v tvorivých dielňach, v ktorých nebude núdza o kreativitu - príkladom bude tvorba originálnych historických účesov. V rámci dielní tak deti a ich rodičia zistia, že 'lietačky' nie sú len dvere, a určite zaujmú i tkáčske techniky, ktoré dokážu ozdobiť aj účesy. Kultúrny program spríjemní český verklikár spolu so speváckym sprievodom," doplnila prednostka Obecného úradu v Spišskej Teplici Mária Klára Martinková.

Historický jarmok pripravila obec Spišská Teplica v rámci projektu s názvom Cisterciáni pod Tatrami - spoločné korene a spoločná budúcnosť Szafliar a Spišskej Teplice, spolufinancovaného Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu Interreg V-A Poľsko - Slovensko 2014 - 2020. Projekt bude pokračovať ďalšími podujatiami a aktivitami.