Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Regióny

Spišský hrad pre rekonštrukciu na dva dni úplne zatvoria

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Spišský hrad bude v plnom rozsahu opäť otvorený v stredu (17. 7.).

Levoča 9. júla (TASR) – Spišský hrad pre rekonštrukčné práce na dva dni úplne zatvoria. Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči informovala, že hradný komplex bude zatvorený v budúcom týždni v pondelok a utorok (15. a 16. 7.).

„Dôvodom je vykonávanie montážnych prác súvisiacich s výmenou hlavného rozvádzača elektrickej energie a montáže zvodov bleskozvodu. Práce sú vykonávané ako súčasť realizovaného projektu Rekonštrukcia Spišského hradu, Románsky palác a západné paláce, I. etapa ,“ uviedla Uharčeková Pavúková. Dodala, že technológia a charakter plánovaných montážnych prác si z bezpečnostných dôvodov vyžaduje zatvorenie areálu s úplným obmedzením prevádzky a vstupu návštevníkov. Spišský hrad bude v plnom rozsahu opäť otvorený v stredu (17. 7.).

Prvá časť prvej etapy rekonštrukcie Spišského hradu by mala byť ukončená na jar budúceho roka. Súčasťou obnovy je vybudovanie inžinierskych sietí, ktoré sa ťahajú zo stredného nádvoria na horný hrad, a tiež rekonštrukcia Kapitánskeho domu. Náklady hradené zo štátneho rozpočtu sú na úrovni milióna eur.