Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Správa NP Veľká Fatra ponúka environmentálnu výučbu pre školy

Na snímke výhľad na pohorie Veľká Fatra z Harmaneckej jaskyne. Foto: TASR/Branislav Račko

Environmentálne výučbové programy sú podľa Správy NP Veľká Fatra inšpirované moderným poňatím pedagogiky a ich témy odrážajú aktuality dnešnej doby.

Martin 25. septembra (TASR) - Správa Národného parku (NP) Veľká Fatra so sídlom v Martine ponúka v školskom roku 2023/2024 bezplatne environmentálne výučbové programy pre materské, základné aj stredné školy. TASR o tom informovala Správa NP Veľká Fatra.

Environmentálne výučbové programy sú podľa nej inšpirované moderným poňatím pedagogiky a ich témy odrážajú aktuality dnešnej doby. "Školy si môžu objednávať interaktívne vzdelávacie programy, doplnené množstvom zaujímavých pomôcok aj z prírodných materiálov na témy NP Veľká Fatra - ochrana prírody, medveď hnedý alebo program zaoberajúci sa opeľovačmi a ich významom," uviedla.

Štruktúru environmentálnych výučbových programov a ich podrobnejšie anotácie nájdu záujemcovia na stránke národného parku. "Ponuka programov sa bude dopĺňať podľa záujmu cieľových skupín, aktuálnych tém v ochrane prírody NP Veľká Fatra a budú zamerané na hodnoty, vzťahy, význam a benefity chránených častí prírody a krajiny v našom regióne," priblížila Správa NP.

Doplnila, že cieľové skupiny sa bude snažiť inšpirovať kladným vzťahom k prírode, jej ochrane a čo najviac motivovať k zdravému a predovšetkým udržateľnému životnému štýlu. "Aby sa aj ďalšie generácie mohli tešiť z krás a rozmanitosti našej prírody," uzavrela Správa NP Veľká Fatra.