Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Regióny

Študentská rada stredných škôl odsudzuje vyhrážky pre viaceré školy

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Rada vyzvala zriaďovateľov škôl, aby k situácii pristúpili rozvážne a zodpovedne a aby životy študentov či zamestnancov neboli ohrozené.

Bratislava 5. decembra (TASR) - Študentská rada stredných škôl (ŠRSŠ) dôrazne odsudzuje výhražné správy, ktoré dostali viaceré stredné školy v Bratislavskom kraji. TASR o tom informoval tím ŠRSŠ.

Rada vyzvala zriaďovateľov škôl, aby k situácii pristúpili rozvážne a zodpovedne a aby životy študentov či zamestnancov neboli ohrozené. Zároveň prosia študentov, aby sa riadili pokynmi zriaďovateľov škôl a bezpečnostných zložiek. "Veríme, že kompetentné orgány situáciu v najbližšom čase vyriešia," dodali členovia študentskej rady.

Hrozbu formou výhražnej e-mailovej správy dostalo podľa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Gymnázium Alberta Einsteina v bratislavskej Petržalke, Gymnázium Ivana Horvátha v bratislavskom Ružinove a Gymnázium Antona Bernoláka v Senci. Napriek tomu, že hrozba sa týka spomínaných škôl, odporúča kraj jednodňové dištančné vyučovanie všetkým svojim stredným školám.