Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Regióny

Štipendiá Trnavského kraja získalo 20 talentovaných stredoškolákov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Verím, že budú aj naďalej zodpovedne študovať a usilovne trénovať, aby boli motivujúcimi aj pre svojich spolužiakov, uviedol Viskupič.

Trnava 21. novembra (TASR) - Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva odmenil v pondelok Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dve desiatky študentov stredných škôl. Štipendiá vo výške 500 eur získali za mimoriadne výsledky vo vedomostných a športových súťažiach. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

"Aj tento rok sme ocenili talentovaných študentov, ktorí dosiahli v minulom školskom roku obdivuhodné výsledky. Dobré meno robia na súťažiach sebe, svojej škole i Trnavskému kraju. Verím, že budú aj naďalej zodpovedne študovať a usilovne trénovať, aby boli motivujúcimi aj pre svojich spolužiakov," uviedol Viskupič.

Medzi ocenenými za výsledky vo vedomostných súťažiach a olympiádach je aj Marco Gurin z Obchodnej akadémie v Trnave, ktorý sa v medzinárodnej súťaži High School Business Challenge umiestnil na druhom mieste. Lenka Petrovičová z Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom bola ocenená za víťazstvo v celoslovenskom kolo súťaže v stredoškolskej odbornej činnosti v kategórii Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba.

K oceneným za mimoriadne športové úspechy patrí krasokorčuliar Adam Hagara zo Spojenej školy J. Bottu v Trnave, ktorý v roku 2022 vyhral 15. ročník súťaže Europa Cup Skate Helena v Belehrade a štartoval na majstrovstvách Európy ako najmladší v kategórii mužov. Ďalšou bola Bianka Sidová z Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne, ktorá získala na septembrových majstrovstvách sveta juniorov v rýchlostnej kanoistike v Szegede zlatú a dve strieborné medaily.