Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Regióny

Študenti z Bratislavského kraja si prebrali cenu vojvodu z Edinburghu

Ilustračná snímka. Foto: TERAZ.sk

V priebehu septembra a októbra DofE ocení takmer 1700 mladých ľudí zo všetkých krajov.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE) si v stredu prebralo 469 študentov z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). V rámci projektu napríklad programovali 3D animácie, behali polmaratóny, nahrávali podcasty, učili sa jazyky či pomáhali seniorom. TASR o tom informovala Denis Mačor z DofE.

Jedným z ocenených bol aj študent bratislavského gymnázia Martin Kojda, ktorý počas dobrovoľníctva v DofE manažoval priestor pre mladých Ukrajincov, ktorí sa nedostali na školy. "Pomáhame našim kamarátom z Ukrajiny nájsť si svoje miesto, zlepšiť sa v slovenčine a žiť tak trochu normálny život," vysvetlil.

Súčasťou oceňovania boli aj britský veľvyslanec Nigel Baker a predstavitelia BSK. V priebehu septembra a októbra DofE ocení takmer 1700 mladých ľudí zo všetkých krajov.

DofE je medzinarodny vzdelavaci program, ktory v roku 1956 zalozil princ Philip, vojvoda z Edinburghu, manzel britskej kralovnej. Rocne sa doň zapája vyse miliona mladych ludi vo veku od 14 do 24 rokov v 130 krajinach sveta.