< sekcia Regióny

Študenti zdokonaľujú svoje novinárske zručnosti na workshope

Ilustračné foto Foto: Teraz.sk

Súčasťou workshopu je aj vyhodnotenie 8. ročníka programu Mladí reportéri pre životné prostredie a odovzdanie cien reportérom oceneným v národnom kole súťaže.

Liptovský Hrádok 16. júna (TASR) - Preskúmať problematiku výrubov v národnom parku, ochrany medveďov a minimalizácie odpadov je cieľom trojdenného workshopu Mladých reportérov pre životné prostredie (15.6. - 17.6.). Svoje novinárske zručnosti zdokonaľuje v Liptovskom Hrádku 30 študentov z celého Slovenska ocenených v národnom kole súťaže.

"Ich úlohou je preskúmať jednu z troch tém, získať o nej čo najviac informácií vrátane obrazového a zvukového materiálu, svoje zistenia spracovať do reportérskeho výstupu a hotový článok, fotografie a video publikovať na internetovej stránke programu," informoval koordinátor programu Richard Medal. Workshop je súčasťou medzinárodnej kampane Litter Less, ktorej cieľom je zapojiť a vzdelávať deti a mladých ľudí o problematike odpadu a povzbudiť ich pozitívnym krokom.

Študenti pracujú pod vedením profesionálov. "Pri spracovaní tém poskytujú reportérom pomoc štyria lektori workshopu - novinárka z Trenčína Eva Mišovičová, filmár a učiteľ z Novej Dubnice Marek Janičík, fotograf TASR Radovan Stoklasa či foto a video editor z Greenpeace Juraj Rizman," vymenoval. Mladí reportéri spolupracujú aj s ďalšími odborníkmi v danej problematike. "Súčasťou workshopu je aj vyhodnotenie 8. ročníka programu Mladí reportéri pre životné prostredie a odovzdanie cien reportérom oceneným v národnom kole súťaže," doplnil Medal.

Mladí reportéri pre životné prostredie je vzdelávací certifikačný program medzinárodnej Nadácie pre environmentálne vzdelávanie určený študentom stredných škôl. Podporuje projektovú formu vzdelávania, keď tím študentov a učiteľov realizuje rôznorodé aktivity v rámci výučbového procesu aj mimo neho. V súčasnosti je v ňom zapojených viac ako 13.000 študentov v 25 krajinách sveta. Slovensko je zatiaľ jediná krajina strednej Európy, ktorá sa do programu zapojila.