< sekcia Regióny

Štúdio RTVS v B. Bystrici v sobotu otvára svoje brány pre verejnosť

Ilustračná snímka Foto: TASR/Erika Ďurčová

Pracovníci štúdia zavedú návštevníkov do zákulisia svojej práce, kde im ukážu, ako vzniká spravodajský príspevok od námetu, nahrávania, po strih a samotné odvysielanie.

Banská Bystrica 20. júla (TASR) – Príležitosť nahliadnuť do zákulisia štúdia RTVS v Banskej Bystrici má verejnosť počas sobotňajšieho Dňa otvorených dverí. Návštevníci sa môžu stretnúť so známymi hlasmi z éteru Rádia Regina Stred a redaktormi či moderátormi Televíkendu i Reginy.

„Banskobystrické štúdio je najmenším z trojice štúdií RTVS, no ponúka unikátnu príležitosť spoznať pod jednou strechou prácu rozhlasových i televíznych zložiek RTVS. Zároveň ide po rokoch o jedinečnú príležitosť dostať sa do atraktívnych priestorov, ktoré nie sú verejnosti bežne dostupné," uviedol výkonný riaditeľ štúdia Miroslav Debnár.

Pracovníci štúdia zavedú návštevníkov do zákulisia svojej práce, kde im ukážu, ako vzniká spravodajský príspevok od námetu, nahrávania, po strih a samotné odvysielanie. Vyskúšať si tiež môžu dabovanie filmu alebo rozprávky, prípadne prácu s vysielacím pultom v rozhlase i prácu s kamerou v televíznom štúdiu.

Nechýba ani živé vysielanie magazínu Farmárska revue, záhradkárska poradňa, rady pre včelárov, ukážky pre zveľaďovanie záhrady, veterinárna poradňa či výroba syrových nití. Pre detských návštevníkov sú pripravené športové, kreatívne a náučné stanovištia, súťaže, divadelné predstavenie i koncert.

Štúdio RTVS v Banskej Bystrici je otvorené od 10.00 do 17.00 h. Uzatvorené pre všetku dopravu sú ulice prof. Sáru a Figuša-Bystrého. Pre návštevníkov je pripravená kyvadlová doprava z parkoviska na Mičinskej ceste.