< sekcia Regióny

Súd v Trnave nebude opätovne rozhodovať o prepustení F. Salingera

Na archívnej snímke František Salinger. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Salinger bol najskôr odsúdený na trinásťročný trest odňatia slobody za trestný čin všeobecného ohrozenia, keď mal na svedomí výbuch telefónnej búdky v Žiline z roku 1998.

Trnava 3. apríla (TASR) – Druhý tohtoročný termín verejného zasadnutia vo veci podmienečného prepustenia niekdajšieho bosa žilinského podsvetia Františka Salingera na slobodu sa neuskutoční. TASR túto informáciu potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

Zasadnutie, ktoré sa malo konať 15. apríla, bolo zrušené. "Stalo sa tak z dôvodu, že odsúdený vzal svoju žiadosť o podmienečné prepustenie späť," uviedla Kondákorová.

Salinger bol najskôr odsúdený na trinásťročný trest odňatia slobody za trestný čin všeobecného ohrozenia, keď mal na svedomí výbuch telefónnej búdky v Žiline z roku 1998, pri ktorom zahynuli traja náhodní okoloidúci.

Trest odňatia slobody na 15 rokov dostal za likvidáciu takzvaného bieleho koňa Milana L. Vražda na jeseň 1998 v katastri Žiliny v časti Háj súvisela s obavou o možné rozkrytie nezákonných aktivít organizovanej zločineckej skupiny. Salinger so svojimi komplicmi obeť vylákali k nelegálnemu hrobu, po úderoch sekerou do hlavy muža doň hodili nahého a zakopali. Následne jeho oblečenie spolu s osobnými vecami spálili.