< sekcia Regióny

Sviatky spomalili pozitívny vývoj pandémie v Nemocnici Agel Levice

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Levická nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 14 pacientom s novým koronavírusom. Stav siedmich pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Levice 7. apríla (TASR) – Veľkonočné sviatky spomalili pozitívny vývoj pandemickej situácie v Nemocnici Agel Levice. Napriek tomu, že celkový počet pacientov s ochorením COVID-19 len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s novým koronavírusom, intenzivistické lôžka sú stále plné. „To si vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná situácia zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané,“ zhodnotil riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Levická nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 14 pacientom s novým koronavírusom. Stav siedmich pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. „Plne vyťažené sú intenzivistické lôžka tak pre pacientov s ochorením COVID-19, ako aj s ďalšími ochoreniami. Tie prvé sú bez prestávky obsadené pacientmi od začiatku roka, tie druhé už mesiac. Z dôvodu enormného dlhodobého vyťaženia špecializovaného personálu, ktorý sa o týchto pacientov stará, sme na hranici ich možností,“ skonštatoval riaditeľ.

Naplno funguje vakcinačné centrum, nemocnica je pripravená ponúknuť odbornú pomoc aj pri zriadení veľkokapacitného vakcinačného centra v Leviciach.