Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Regióny

Vodohospodársky podnik chystá na Hornáde protipovodňové úpravy

Ilustračné foto. Foto: TASR František Iván

Lehota na uskutočnenie stavebných prác je 12 mesiacov, uchádzači o zákazku môžu predkladať ponuky aktuálne do 30. septembra.

Košice 2. septembra (TASR) – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) pripravuje v Košiciach na rieke Hornád ďalšie protipovodňové opatrenia. Na ich realizáciu vyhlásil opätovne verejné obstarávanie, a to s predpokladanou hodnotou 6,63 milióna eur bez DPH. Ide o zhruba dvojkilometrový úsek pravého brehu Hornádu v mestských častiach Sever a Staré Mesto.

„Predmetom stavby je zvýšenie kapacity koryta úpravami na pravom brehu rieky Hornád. Stavebné práce budú realizované v riečnom kilometri 140,575 - 142,517. Nadviažu na už realizované protipovodňové úpravy,“ uviedol pre TASR hovorca SVP Marián Bocák. Na financovanie využijú fondy Európskej únie.

Predpokladaný začiatok stavebných prác je prvý polrok 2022. SVP nepredpokladá výraznejšie dopravné obmedzenia. Obmedzenia budú mať súvis s pohybom stavebných mechanizmov.

Na tento projekt pritom SVP vyhlásil obstarávanie už pred tromi rokmi. „Verejné obstarávanie vyhlásené v roku 2018 bolo Úradom pre verejné obstarávanie (ÚVO) v roku 2020 zrušené. Po dopracovaní projektovej dokumentácie bolo verejné obstarávanie v roku 2021 opätovne vyhlásené,“ konštatoval hovorca SVP.

Lehota na uskutočnenie stavebných prác je 12 mesiacov, uchádzači o zákazku môžu predkladať ponuky aktuálne do 30. septembra.