Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Regióny

Takmer dva milióny rozdelili prešovskí poslanci vo Výzve pre región

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Úradu PSK bolo tento rok doručených 173 žiadostí, z nich 144 splnilo podmienky. Podporených bolo 68 žiadateľov.

Prešov 24. júna (TASR) - Poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) rozdelili medzi 68 úspešných žiadateľov v dotačnej schéme Výzva pre región financie vo výške 1.995.237,07 eura. Najviac financií bolo rozdelených v programe zameranom na výstavbu a rekonštrukciu športovísk v kraji. Poslanci o tom rozhodli na pondelkovom rokovaní Zastupiteľstva PSK.

Úradu PSK bolo tento rok doručených 173 žiadostí, z nich 144 splnilo podmienky. Podporených bolo 68 žiadateľov. "V rámci dotačných schém najväčšia podpora smerovala do programu podpory výstavby športovísk. Ďalším významne podporeným programom bola práve podpora cyklodopravy, infraštruktúry cestovného ruchu a pútnického turizmu," uviedol vedúci odboru projektového riadenia Úradu PSK Ján Kocák.

V programe podpory cyklodopravy, infraštruktúry cestovného ruchu a pútnického turizmu najviac financií, konkrétne 120.000 eur, dostane obec Kvakovce na rekonštrukciu nábrežia v prístave výletnej lode Bohemia v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v okrese Vranov nad Topľou. V programe podpory obnovy kultúrnych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok najvyššiu sumu získala spoločnosť Airpark na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky Dom liečebný (Vila Štúr). V programe podpory výstavby a rekonštrukcie športovísk v PSK najviac financií, 85.450 eur, získala obec Lúčka v okrese Sabinov na obnovu miestneho multifunkčného ihriska. V rámci programu podpory zvýšenia kvality v sociálnych službách a paliatívnej zdravotnej starostlivosti suma 40.000 eur pôjde pre Arcidiecéznu charitu Košice na komplexnú rekonštrukciu výťahu v Hospici Matky Terezy v Bardejove.

PSK v tomto roku vyhlásil štyri grantové schémy a celkovo v nich rozdelí 4.000.000 eur. Krajskí poslanci okrem Výzvy pre región vyhodnotili participatívny rozpočet. Medzi 13 žiadateľov prerozdelili 130.000 eur. Vo Výzve poslancov bolo zastupiteľstvom rozdelených viac ako 1,4 milióna eur medzi vyše 684 žiadostí. Na Výzvu predsedu PSK je určených 440.000 eur, o ktorých rozhodne predseda kraja.