Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Regióny

Tarify cestovného vo zvolenskej MHD zatiaľ nemenili

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Primátor Zvolena Vladimír Maňka v minulosti poznamenal, že hromadná doprava predstavuje ekologickejší spôsob cestovania. Zároveň môže podľa neho zmierniť problémy s preplnenými cestami i parkoviskami.

Zvolen 7. júna (TASR) – Tarify cestovného vo zvolenskej mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ nemenili. Mesto predpokladá, že pred prvým januárom nového roka ich ani meniť nebude. TASR to potvrdil hovorca mesta Martin Svatuška.

Ako priblížil, celá záležitosť bude predmetom rokovaní spoločnej pracovnej skupiny miest Zvolen a Banská Bystrica. "Tak, aby bolo čo možno najväčšie zjednotenie v rámci integrovaného dopravného systému, ktorý by mal od januára 2024 spustiť Banskobystrický samosprávny kraj," zhrnul.

Primátor Zvolena Vladimír Maňka v minulosti poznamenal, že hromadná doprava predstavuje ekologickejší spôsob cestovania. Zároveň môže podľa neho zmierniť problémy s preplnenými cestami i parkoviskami. "Naším cieľom je motivovať ľudí, aby používali bicykle, chôdzu a hromadnú dopravu pred individuálnou motorovou dopravou," podotkol.

Mesto tarifnými podmienkami určuje maximálne ceny cestovného v mestskej hromadnej doprave. Tá je v prevádzke na základe zmluvy o službách vo verejnom záujme. Samospráva ju na základe verejnej súťaže uzatvorilo so SAD Zvolen. Okrem základných cestovných lístkov môžu ľudia cestovať vo zvolenskej MHD aj s viacerými zľavami.