Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Regióny

Technická škôlka má deti z Popradu naučiť zručnostiam

Ilustračné foto. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Projekt má ambíciu zapojiť v budúcnosti do technickej škôlky každý rok 150 detí aj z okolitých miest a obcí.

Poprad 5. septembra (TASR) - V Spojenej škole na Letnej ulici v Poprade začali nový školský rok s novinkou. Otvorili tu totiž technickú škôlku s dvoma triedami po 21 detí predškolského veku. Záštitu nad škôlkou prevzala Iveta Radičová, ktorá je zároveň aj jej krstnou mamou. Projekt technickej škôlky je pilotný na Slovensku a realizuje sa iba v Poprade a Prievidzi. Je postavený na skúsenostiach z Českej republiky, kde technická škôlka funguje už sedem rokov.

„Ako ambasádor Českej manažérskej asociácie som dostal možnosť exportovať tejto projekt do zahraničia. Okamžite som si vybral Slovensko a Poprad a k nemu Prievidzu. Dnes predstavuje technická škôlka jeden z dôležitých pilierov českého školstva, v ktorom deti získavajú zručnosti. Neslúži na výchovu detí pre odborné školy, ale na to, aby deti rozumeli technike,“ vysvetlil Peter Beck, ktorý s týmto zámerom našiel pochopenie u mesta Poprad a úrodnú pôdu na realizáciu v Spojenej škole na Letnej ulici.

Projekt má ambíciu zapojiť v budúcnosti do technickej škôlky každý rok 150 detí aj z okolitých miest a obcí. „Myslím si, že zručnosť je veľmi dôležitá a budeme tento projekt v každom prípade podporovať,“ upozornil primátor Popradu Jozef Švagerko. Novú škôlku otvorili počas prvého dňa nového školského roku. 

„Z detí nemusia byť inžinieri, avšak nadobudnú základný prehľad a zručnosti, ktoré sa dotýkajú každodenného života, ale, samozrejme, aj pre budúce možné profesie,“ uzavrela Radičová.