< sekcia Regióny

Technické služby v Humennom sú na zimu pripravené

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Okrem vozového parku a posypového materiálu bude až do konca marca v pohotovosti aj 25 zamestnancov.

Humenné 11. novembra (TASR) – Technické služby mesta Humenné (TS) sú pripravené na zimnú údržbu ciest. Okrem vozového parku a posypového materiálu bude až do konca marca v pohotovosti aj 25 zamestnancov. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu humenského mestského úradu.

"V tomto roku majú TS k dispozícii 200 ton posypovej soli a 150 ton kamenistej drviny. Celkovo majú na zimnú údržbu vyčlenených 20.000 eur, ako každý rok," uviedla Dochánová s tým, že spotreba finančných prostriedkov závisí od aktuálneho počasia. V minulom roku, pre miernu zimu, použili TS na zimnú údržbu mestských komunikácií 18.500 eur.

Okrem 25 zamestnancov TS zabezpečujú podľa jej ďalších slov, v prípade kalamitnej situácie, zimnú pohotovosť aj tri externé spoločnosti. Čo sa techniky týka, TS majú na zimnú údržbu ciest štyri traktory s radlicou, tri veľkoobjemové sypače, jeden univerzálny stroj s nadstavbou na posyp chodníkov a zametacie stroje. Ako Dochánová dodala, vozový park TS je v poriadku, bez nutnosti investovať do jeho opravy.